IMSI (Intracytoplasmic Morphologically Selected Sperm Injection) - Kıbrıs Kolan British Tüp Bebek Merkezi

IMSI (Intracytoplasmic Morphologically Selected Sperm Injection)

IMSI (Intracytoplasmic Morphologically Selected Sperm Injection)

Türkçe adıyla Yüksek Mikroskopik Büyütmeyle Seçilmiş Sperm Mikroenjeksiyonudur. Spermin mikroskopta daha büyük büyütmelerde detaylı olarak incelenmesine olanak sağlar. Böylelikle özellikle spermin baş bölgesinde bulunan organeller ya da vakuol denilen boşluklar daha ayrıntılı değerlendirilerek bu şekilde en kaliteli sperm seçilip yumurtayı dölleme işleminde kullanılır.

Standart mikroskoplarda sperm hücresi yaklaşık 400 kat büyütülürken IMSI programında 6000-8000 kat büyütme altında ve özel bilgisayar programı yardımıyla en iyi spermler seçilir. Bu şekilde özellikle sperm faktörü olan çiftlerde daha iyi sperm ile daha yüksek oranda döllenme sağlanmış olur.

Sperm baş kısmındaki anomaliler döllenme oranı ve sağlıklı embriyo gelişimi üzerine en etkili olan anomalilerdir. Spermin sayı-morfoloji (yapı) ve hareketliliği ne kadar azalırsa ve erkeğin yaşı arttıkça sperm başındaki anomali oranı da artar. Bu bağlamda IMSI yönteminin tercih edilmesi daha yüksek döllenme oranı ve daha fazla sağlıklı gebelik elde etmemize yarar.

IMSI ile özellikle aşağıdaki durumlarda standart ICSI yöntemine göre daha büyük başarı sağlanır:

Tüp bebek laboratuarımız gelişmiş IMSI sistemine sahip olup hastalarımıza alanında deneyimli embriyologlarımızla en modern olanaklarda hizmet sunulmaktayız.