Sizden Gelenler

Sizden Gelenler

Biz Başardık

Biz başardık..

Eşimle birbirimizi çok severek evlendik. Artık 30 yaşıma bastığım için çocuk yapmaya karar verdik ancak 1 yıl boyunca gebe kalamayınca birşeyler yolunda gitmiyor diye doktora başvurduk. Doktor yumurtalıklarımın çok zayıf olduğunu ve bu nedenle gebe kalamadığımı anlatınca başta anlamakta zorlandım. Yani adetlerim düzenliyken nasıl böyle birşey olabilir di ki ? Hem de 30 yaşında…

Vakit kaybetmeden tüp bebeğe başvurmamızı söyledi. 1 yıl içerisinde tam 4 kez yumurta toplama işlemi geçirdim ancak sadece 1 kez transfer yapılabildi, o da yeterince kaliteli değilmiş…Yumurtalarım ya boş çıkıyordu ya da çıkan kaliteli olmuyordu.. Doktorum devam edip etmeme kararını bize bırakmıştı. 1 yılın sonunda kullandığım ilaçlardan mıdır bilmiyorum adetlerim de düzensizleşmeye başladı, sanırım gerçekten menapoza giriyordum artık…

Benim için hiçbirşeyin anlamı kalmamıştı, hayattan zevk alamıyordum. Hatta eşime çocuk veremediğim için benden ayrılmasını önerdim. Eşim bana saçmaladığımı söyledi, biz birbirimizi seviyorduk çünkü. İnternette araştırınca yumurta nakli diye bir tedavi olduğunu ve benim durumumda bu yöntemle gebe kalınabileceğini öğrenmiştim. Eşimle konuştuk ve bizim istediğimiz şey olan aile olmayı bu şekilde başarabileceğimize inandık.

Şimdi sıra doğru adresi bulmaktaydı. İyi ki internet var :)). Araştırmlarım ve pek çok merkezle görüşmem sonrasında Doktor hanım ve Kolan British Tüp bebekte işlemi yaptırmaya karar verdim. Büyük gün geldiğinde tüm stresimle Kolan British Tüp Bebek Merkezine girdiğim anda tüm personelin güleryüzlü ve yardımsever yaklaşımı beni çok rahatlattı.Tüm tedavi dönemimde gerek doktor hanım gerek hemşire hanımlar çok ilgiliydi. 12 günlük bekleme dönemi sonunda pozitif sonucu aldığımız andaki duygularımı nasıl ifade edebilirim, bilemiyorum..

Evet, henüz yeni gördük ultrasonda ve bu uzun bir süreç, biliyorum. İnşallah ben de sağlıklı bir anne olurum… Bu duyguyu tatmak isteyen herkese nasip etsin Allah’ım. Kolan British Tüp bebek ailesine  çok teşekkür ederiz.

Hızlı Randevu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email