Zor Kısmı Başarıyla Geçtik - Kıbrıs Kolan British Tüp Bebek Merkezi

Sizden Gelenler

Sizden Gelenler

Zor Kısmını Başarıyla Geçtik...

Çocukluğumdan itibaren pıhtılaşma bozukluğu yaşıyordum, bu nedenle özellikle ergenlikten itibaren kanamalarımı kontrol altında tutmak için ek ilaçlar, hormonlar almam gerekiyordu. 27 yaşında ve 6 yıllık evliyim. Evliliğimizin ikinci yılından itibaren çocuk isteğimiz vardı. 1 kez kendiliğimden gebe kaldım aslında ancak bebek 8 haftalıkken kanamayla bebeğimizi kaybettik.

Sonrasında uzun süre denememize rağmen gebelik olmadı maalesef. Aslında çok önemli bir sorun yoktu testlerde; eşimin sperminde şekilsel olarak bozukluk vardı biraz ancak 3 kez aşılama olmasına rağmen gebe kalamıyordum. Artık tüp bebek aşamasına gelmiştik ancak bir taraftan da korkuyordum. Çünkü kanamaya meyilli bir bünyem vardı, yumurta toplama sırasında kanama riski taşıyordum. Doktorum işlemin tam donanımlı bir hastane ortamında yapılmasının daha güvenli olacağını söylemişti ve ben de aynı düşüncedeydim. Kıbrıs’ta hem tam donanımlı hem de tüp bebek tedavisinde kendini kanıtlamış olan bir merkez arayışındayken tanıştım Kolan British tüp bebek merkeziyle.

Doktor hanım son derece ilgili bir doktor ve tüp bebek merkezi çalışanları da çok güleryüzlü ve cana yakın. Kanama problemiyle ilgili kaygılarımı doktorumla paylaştım ve bana hastanenin altyapısı hakkında o kadar güven verici bir açıklama yaptı ki…Tedavi sürecine başlarken detaylı olarak dahiliye doktroru da ek tetkikler isteyerek önerilerde bulundu. Yumurta toplama öncesi ek destek tedaviler aldım ve çok şükür sorunsuz bir operasyon geçirdim. İşlem sonrası hemen transfer yapmamayı kararlaştırmıştık, 7 tane embriyomu dondurduk. Hepsi çok iyi kalite 🙂

Bu arada embriyo gelişimi ile ilgili olarak embriyoloji laboratuarı tarafından detaylı olarak gün be gün bilgilendirildim. Şimdi vücudumun toparlanıp transfer hazırlığı için uygun hale gelmesini bekliyoruz, rahmi dinlendiriyoruz. Yani henüz bir transfer işlemi gerçekleştirmemiş olsak da ben bu sürecin sorunsuz geçmesinde rolü çok büyük olan Kolan British Hastanesi, Kolan British Tüp bebek merkezi çalışanlarına ve doktorlarıma çok teşekkür ediyorum.

Hızlı Randevu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email